Штучна Замша

Штучна замша - тканинна імітація натуральної замші.

Штучна замша - м'яка, оксамитова на дотик, має максимальну візуальну схожість з натуральним матеріалом і створює неповторне відчуття теплоти і простору.

Штучна Замша - це текстиль нового покоління. Це справжня тканина, вироблена з 100% поліестеру на 100% бавовняної основі.  

Замша володіє високою міцністю, стійкістю до хімічного і світлового впливів. Завдяки своїм якостям штучна замша застосовується при виробництві взуття.  З роками на тканині не утворюються прогалини і тканина не витягується від постійних навантажень.

Спеціальні тести підтвердили, що такий матеріал-дуже міцний, до того ж рівномірно розподіляє статичну напругу.

Стійкість до стирання (зносостійкість)

Стійкість до стирання означає здатність тканини протистояти зношування.поверхні, викликаного тертям.

Для отримання даних по зносостійкості для штучної замші використовують тест Мартіндейла. Для цього випробувана тканина монтується на спеціальному тримачі, і її починають терти шматком простої вовняної матерії. При виконанні тесту Мартіндейла рухи для створення тертя виконуються по «вісімці». Таким чином, випробуваний зразок піддається тертю у всіх напрямках, а не тільки по основі або краях. Стійкість до стирання визначається числом циклів, після яких матеріал набуває непридатний вигляд.

Тест на міцність по шву

Цей тест передбачає визначення міцності тканини при навантаженні по шву, це момент, коли при певному навантаженні тканина розривається по шву.

На тканині робиться стандартний шов, на який потім йде навантаження. Тест проводиться з тканиною, прошитою перпендикулярно до ниток основи, і з тканиною, прошитою перпендикулярно до ниток краю. Навантаження збільшується до певного рівня, потім вимірюється отриманий розрив (наскільки розкрився шов)

Правила догляду за штучною замшею

Штучну замшу легко чистити, можна прати в теплій воді. Для підтримки чистоти слід використовувати м'яку щітку. При виведенні плям необхідно бути дуже обережним, і пам'ятати просте правило з курсу загальної хімії, яка свідчить, що «подібне розчиняється в подібному», тобто водорозчинні плями краще очищати водними мильними розчинами, у той час як плями від масляної фарби необхідно виводити очищеним скипидаром. Ось деякі прийоми виведення плям:

  • для виведення з штучної замші олії та жиру використовується тільки суха чистка!
  • плями від фруктів і овочів віддаляються губкою в теплому мильному розчині;
  • алкогольні напої - прати з мильною піною, чистка розведеним метиловим спиртом (10-20%);
  • пиво - губкою, змочений в теплій воді, змішаної з 3% метиловим спиртом;
  • напої та вино - губкою, змоченою в оцті, розведеним водою (50%), або мильною піною;
  • кава, чай, молоко - прання мильною піною, що в'їдаються плями чистити розведеним нашатирним спиртом (10%);
  • кулькова ручка, взуттєвий крем, бітум, смола, жувальна гумка-скипидарним маслом;
  • шоколад, солодощі, кров - губкою, змоченою в мильному розчині та 5% нашатирному спирті;
  • масляна фарба - чистка очищеним скипидаром;
  • косметика - в більшості випадків губкою, змоченою в мильному розчині.  У разі жирних плям на штучної замші застосовується етиловий спирт 90% або 5% нашатирний. Для плям від лаку для нігтів використовувати спеціальний розчинник.